„Az elmúlt időszakban a magyar társadalomban, iskolákban, táborokban és az egyházban is napvilágra került gyermekbántalmazások egyértelművé tették, hogy gyökeresen változtatni kell azon a szemléletmódon, ahogyan a gyermekekhez, a sérülékeny felnőttekhez és általában az emberi méltósághoz viszonyulunk” – jelentette ki Rubovszky Rita, a T72 Pedagógiai Műhelyének a vezettője, a Patrona Hungariae Katotlikus Iskolaközpont főigazgatója. Rubovszky a fentihez hozzátette:
Ehhez átható kultúraváltásra van szükség, amiben az egyháznak különös felelőssége van”.
Új programokat is bemutattak, a régieket pedig továbbfejlesztik