Orbán Viktor annyira megdolgozik a sikerért, hogy az még a Le Figaro tudósítóját is elgondolkodtatta
A francia lap szerint a magyar miniszterelnök minden lehetőséget megragad.
„Brüsszelt azok irányítják, akik szerint az integráció öncél” – mondta a kormányfő.
1991. június 19-én hagyta el az utolsó szovjet katona Magyarországot. A 30. évfordulón Orbán Viktor miniszterelnök is beszédet mondott.
Mi történt az Európai Unióval?
„Hová tűnt az európai álom?” – tette fel a kérdést a miniszterelnök a beszéde elején.
Az EU 2008-ban még 25 százalékát adta a világ GDP-jének, 2019-ben már csupán 18 százalékát. A világ ötven legnagyobb cége közül 2001-ben még 14 volt európai, ma már csupán hét darab – ismertette a kormányfő. Az elmúlt 25 évben alakult 100 milliárd dollár értékű cégek között egyetlen európai sincs, és a világ tíz legnagyobb katonai kiadással rendelkező országa között is csak két európai van – tette hozzá. Orbán szerint Európa életében jobb és rosszabb korszakok váltották egymást, de Európa örök.
– hívta fel a figyelmet a kormányfő.
Orbán Viktor azt is elmondta, hogy konvergencia helyett divergencia van az Unióban: csak Németország és Hollandia nyert az euró bevezetésével, a többi ország veszteségesen jött ki belőle. „Európa utolsó szabadságharcosai vagyunk. Most, amikor az EU bajban van, nem fog magától megjavulni. Nekünk kell megjavítani és átalakítani az Uniót, és visszavezetni a helyes útra” – jegyezte meg. „Azért jött létre az unió, hogy ne vesszen el a remény, hogy egyszer Európa sorsáról az európaiak dönthetnek majd.”
Európai szuperállam
A miniszterelnök kifejtette, hogy egy birodalmi jellegű EU felé tartunk, miközben tulajdonképpen nincs is európai démosz. „Egy európai szuperállamot építenek, amire senki sem adott felhatalmazást” – magyarázta. „A brüsszeli birodalom építése szükségszerűen vezet el a demokrácia hiányához.
Mi, nemzeti alapon álló demokraták állunk szembe a birodalomépítőkkel, akik a demokrácia ellenfelei.
Brüsszelt azok irányítják, akik szerint az integráció öncél. Az EU jogrendszerei ezt a törekvést nem akadályozzák, hanem elősegítik. Politikai ellenfeleink ezért támadják a családokat, a nemzetet, a kereszténységet és a zsidó felekezetet.” Ezért a magyar kormány szerint az unió alapszerződéséből az „ever closer union” kifejezést az első adandó alkalommal ki kell törölni – szögezte le.
Soros-féle NGO-k
Orbán Viktor elmondta, hogy Brüsszel kiszervezte a hatalmát a Soros-féle NGO-knak, illetve az amerikai demokratáknak, és az ő információik és adatszolgáltatásaik alapján ítélkeznek a demokratikusan megválasztott tagállami kormányok felett. A kormányfő úgy véli:
„Közös gazdasági siker nélkül az EU szét fog esni. Csak olyan politikát lehet támogatni, ami közös gazdasági sikert alapoz meg (...) A következő időszak a járványok és a migráció kora lesz, és egy ilyen helyzetben kell sikeresnek lenni” – tette hozzá a kormányfő, aki szerint szükség lesz egy új szervezet létrehozására a tagállamok alkotmánybíróságainak bevonásával.
Szerbia felvétele az Unióba
„Szerbiát fel kell venni az Unióba” – jelentette ki Orbán, majd kiemelte azt is: fontos, hogy az Európai Parlamentbe csak a nemzeti parlamentek küldhessenek képviselőt.
A miniszterelnök arra is kitért, hogy lehetőséget kaptunk rá, hogy megállítsuk Brüsszel „elmoszkvásodását”. „Mi tudjuk, milyen veszély fenyeget. Mi voltunk mindig Európa szabadságharcosai. Mi kiharcoltuk, a nyugatiak pedig megörökölték a szabadságot.
Harminc éve azt hittük, hogy Európa a jövőnk, míg most mi vagyunk Európa jövője”
– magyarázta.
A szovjetek kiszorítása
„30 éve, hogy a hidegháborút megnyertük. A közép-európai népek felsorakoztak a lengyelek mellé, és megnyerték a hidegháború utolsó szakaszát, a szabadságot kivívtuk. A szovjetek nem kimentek, hanem kiszorítottuk őket” – zárta sorait.