Karinthy Frigyes négy nappal a halála előtt adott, soha meg nem jelent interjúja bukkant fel 86 év elteltével
A 22 éves, kezdő újságíró cikke az író halála miatt nem került nyomtatásba.
A tanítványnak az a dolga, hogy megölje a mestert – mondta Gulyás Mártonnak G. Fodor Gábor a Partizán hétfői műsorában.
„Habony Árpád otthon van és politikával foglalkozik” – mondta el G. Fodor Gábor politikai elemző, a Partizán hétfői műsorában. A Századvég Alapítvány kuratóriumi elnöke, a 888.hu főszerkesztője mivel személyes kapcsolatot ápol Habony Árpáddal, nem volt hajlandó részleteket megosztani a Partizán nézőivel, de mint mondta: „megtanultam tőle, hogy hülye kérdésekre ne válaszoljak”.
G. Fodor Gábor szerint a tanítvány dolga, hogy elpusztítsa mesterét, és ő mesterként tekint Habony Árpádra. „Beszéltünk arról, hogy ez egy interjú a sorozatgyilkossal. De hát, nézd meg a sorozatgyilkosokkal készült interjúkat. Azokból kiderülnek dolgok? Egyiket sem követtem el...” – hangzott el a műsorban.
Az Orbán-szabály című könyvével kapcsolatban elmondta, hogy a kétharmados többség legitimálja a kormányt az alaptörvény módosítására, mivel erre a választók felhatalmazták. A Fidesz azonban felismerte, hogy
„Orbánnak abban van egy óriási hitele, hogy amit mond, és aki, az azonos. Van ebben egy lényegazonosság. Nem tudsz mást karakter lenni a politikában, mint ami vagy. Ezért működik ez az egész Orbán-történet” – mondta G. Fodor Gábor politológus. Szerinte Orbán erős politikai vezető azért, mert „mindig tud mondani legalább néhány olyan dolgot, amit biztosan nem tesz meg, még ha megtehetné is. De megvannak a korlátai is, például az alkotmányos kormányzat keretei.”
„Az biztos nem áll fenn Orbánnal szemben, hogy ő diktátor, autokrata, önkényuralom kivitelezője, mert vagy törvényes kereteken belül cselekszik, vagy törvényeket hoz, de azért, mert erőforrása van rá, a választóktól kapta. Ez egy demokratikus politikai konstrukció.”
„Ezeket nyugodtan ki lehet dobni” – mondta mivel, mint fogalmazott, korábban mások Stumpf István és Lánczi András is hatással voltak rá, akiktől bár sokat tanult, de az éveksorán megváltozott a véleménye.
„A politikai csata nem ízlés kérdése. Egy értelmiségi arra büszke, hogy egymással okosságversenyeket játszik, meg arra, hogy van ízlése. De amint egy értelmiségi belép a politikába, vagy csúfosan megbukik, ha nem tudja megváltoztatni az értelmiségi karakterét, vagy felveszi a politika hadállásait.”– állítja G. Fodor Gábor.
„Attól, hogy a politikai kampány csúnya dolog, és olyan dolgok vannak benne, amik nem ízlésesek, az a demokrácia velejárója, hogy egy politikai verseny előtt kampány van, egy demokratának pedig ezt muszáj lenyelnie” – hangzott el az interjúban.
Fotó: MTI/Mónus Márton