A kormány 2020 decemberének végén a gazdaságvédelmi akcióterv kiegészítéseként döntött arról, hogy a kis- és középvállalkozások, valamint az egyéni vállalkozók iparűzési adóját január 1-jétől a felére csökkentik.
A főpolgármester csütörtökön azt közölte, a kormány most 23 milliárdos önkormányzati kompenzációt jelentett be, miközben csak Budapestet a decemberi döntéssel több mint 31 milliárd forintos bevételtől fosztották meg.
„Akkor persze a fideszes nagyvárosokat rögtön megszórták több mint 15 milliárddal, de valahogy ebből az ellenzéki vezetésű városoknak akkor sem jutott” – tette hozzá.