Június 5-re kormányellenes tüntetést hirdetett a Hősök terére Jámbor András, a Mérce egykori főszerkesztője, előválasztási országgyűlési képviselő-jelölt, és a Szikra Mozgalom.
„Az elmúlt fél év megmutatta, hogy a Fidesz-kormány aljasságának nincs határa: haverok által irányított alapítványokba szervezték ki az egyetemeinket, tönkretették és porig rombolták az SZFE-t, tízmilliárdokat herdálnak egy vadászkiállításra és most a lakásmaffia kezére játsszák az önkormányzati bérlakásokat” – olvasható az esemény leírásában. A szervezők szerint „ezek közül is kiemelkedik a Diákváros ügye, amiről a kormány végig hazudott. Ott tartunk, hogy a Fidesz a magyar diákok lakhatását és jövőjét árusítja ki azért, hogy a kínai diktatúra elitegyetemét hozhassa az országba.”