Felmérte-e az ellenzék, mivel járna az, ha nem lenne oltási regisztráció? Tömegek zúdulnának a háziorvosi rendelőkre, a háziorvosoknak pedig azokat is fel kellene hívniuk, akik nem szeretnék beoltatni magukat – válaszolta a parlamentben Dömötör Csaba államtitkár Oláh Lajos felszólalására válaszolva.
A DK-s politikus beszédében az oltási regisztráció eltörlését követelte a kormánytól, mondván,a mélyszegénységben élők sokszor internet hiányában nem tudnak regisztrálni, valamint a kitöltés is problémát jelent számukra. Javasolta, hogy a kormány segítse az oltási program gyorsítását, nyissanak a stadionokban oltópontokat, vonják be az önkormányzatokat.