Ismeretes, Majka a héten meglátogatta Szijjártó Pétert. Mint a külügyminiszter írta, abban reménykednek, hogy nemsokára ismét mehetnek koncetre – Majka énekelni, Szijjártó pedig hallgatni. Az énekes részletezte a találkozó apropóját: az elmúlt egy évet beszélték ki zeneipari szempontból, és elmondta a külügyminiszternek, hogy látta az elmúlt egy évet, és hogyan lehetne segíteni a zeneiparnak.
„Örülök, hogy összejött ez a találkozó, mert bár külügyminiszterként nem az ő asztala lenne ezzel a kérdéssel foglalkozni, biztos vagyok benne, hogy az észrevételeket eljuttatja a megfelelő helyre” – fogalmazott az énekes.