Zacher Gábor szerint nem fog összeomlani az egészségügy, mert nem hagyják. Ha kell, túlóráznak, kidolgozzák a belüket, ágyszámot növelnek, de a betegekért nem tehetik meg, hogy most feladják, azt sem, hogy elfáradjanak – nyilatkozta a 168.hu-nak az ismert toxikológus. Kiemelte, a kórházakban eszközhiány egyáltalán nincs, emberhiány, azonban ahogy eddig, most is van. Márpedig a koronavírus legújabb mutációi miatt egyre többen kerülnek kórházba, rohamosan töltődnek a covid-osztályok.
Azt mondta, látott ő már sok mindent, kevés dolog rázza már meg. De a jelenlegi helyzettel még nem szembesült. Úgy kell embereknek elmagyarázni, hogy lélegeztetőgépre teszik őket és lehet, hogy abba belehalnak, hogy néhány órával azelőtt még a viziten simán beszélgettek.