Kemény év vár Magyarországra a brüsszeli tárgyalótermekben – jelentette ki az Igazságügyi Minisztérium újonnan kinevezett európai uniós ügyekért felelős államtitkára a Magyar Nemzetnek. A keddi lapszámban megjelent interjúban Ökrös Oszkár úgy fogalmazott: „nem több vagy kevesebb, hanem okos unióra van szükségünk”. Magyarország „éltanuló” a digitalizáció, a védelmi együttműködés és a klímapolitika terén – vélekedett. A migráció ügyében éberségre van szükség, „mert Brüsszel továbbra is a bevándorlók újraelosztását erőlteti” – hangoztatta.
Beszélt arról, hogy júniusban a magyar kormány veszi át a visegrádi együttműködés elnökségét, aminek komoly európai uniós dimenziója is van. Ráadásul választási kampány is lesz, így valóban keménynek ígérkezik az év. „Az az alapkoncepciónk, hogy ne legyenek magországok és periférián lévő tagállamok, hanem olyan többpólusú unió alakuljon ki, amelyben minden tagállam megtalálja a neki legmegfelelőbb együttműködési formát” – közölte az államtitkár. „A migráció területén vagy az identitáspolitikához kapcsolódó kérdésekben az eddigi konfliktusok fokozódására kell számítani, viszont más területeken éltanulónak számítunk. Ilyen a digitalizáció, az európai védelmi együttműködés vagy a klímapolitika” – mondta.