2016 márciusában jutottak újabb információkhoz a nyomozók, amelynek eredményeként 2017-ben három ember ellen indítottak eljárást.
Az ítélőtábla csütörtöki közleménye szerint két vádlott örmény, társuk magyar anyanyelvű ukrán állampolgár. Az áldozat 1996-tól Budapesten élt, megélhetését alapvetően védelmi pénz szedéséből és más bűncselekmények elkövetéséből biztosította. A két örmény vádlott a Kőbányai Piacon kereskedett, onnan ismerte az áldozatot.
A későbbi áldozat 1996. augusztus elején egy csuklyás emberrel megtámadta az egyik vádlottat és mintegy 20 ezer dollár értékben márkát, amerikai dollárt és forintot vett el tőle, fegyverrel fenyegette, kezét, lábát megkötötte.