Hajdú Péter: Magyar Péter bement a Partizánba, és tolt egy Mónika show-t (VIDEÓ)
A műsorvezető-producer elárulta azt is, szerinte van-e Orbán Viktornak alternatívája.
Megkezdődött a visegrádi országok (V4) miniszterelnökeinek online egyeztetése, amely megelőzi a 27 uniós tagország állam- és kormányfőinek szintén videokonferencia formájában megszervezett kétnapos csúcstalálkozóját – tájékoztatott Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke csütörtök délután.
Az Európai Unió állam-, illetve kormányfőit tömörítő Európai Tanács tagjai csütörtökön kezdődő kétnapos, videokonferencia keretében tervezett csúcstalálkozójukon a koronavírus okozta világjárvány alakulásáról és az egészségügyi veszélyekre való felkészültségről tartanak megbeszélést, továbbá megvitatják a biztonság és védelem kérdéseit, valamint a déli szomszédsággal fennálló kapcsolatokat.
Havasi Bertalan emlékeztetett: miközben az uniós tagállamok körében egyre nagyobb az elégedetlenség és a felháborodás a nyugati vakcinaszállítmányok hiánya és sorozatos késlekedése miatt, a magyar kormány más utat választott; a lehető legtöbb vakcinát szerzi be a lehető legtöbb forrásból. Így 3,5 millióval több embert tud beoltani, mint egy hasonló méretű EU-tagország. Minden oltás jó, ami hatékony, biztonságos és megvédi az emberek életét – ismételte meg a magyar kormányzati álláspontot a sajtófőnök.
Az Európai Unió állam-, illetve kormányfői videokonferencia keretében megkezdték kétnapos csúcstalálkozójukat csütörtökön a koronavírus okozta világjárvány alakulásáról és az egészségügyi veszélyekre való felkészültségről, továbbá a biztonság és védelem kérdéseiről, valamint a déli szomszédsággal fennálló kapcsolatokról.
Az informális uniós csúcstalálkozón a tagországok vezetői áttekintik a járványügyi helyzetet, és tovább dolgoznak a szükséges válaszintézkedések összehangolásán. A napirenden minednekelőtt az oltóanyagok engedélyezésével, gyártásával és elosztásával, valamint az unión belüli szállítással és az egyéni utazási korlátozásokkal kapcsolatos kérdések szerepelnek. Véleménycserét folytatnak a világjárvány eddigi tanulságairól az EU egészségügyi veszélyekkel szembeni ellenállóképeségének erősítése érdekében. Áttekintik, miként lehet javítani az unió felkészülését az esetleges jövőbeli vészhelyzetekre, továbbá a korai előrejelző és megelőzési rendszereit. A tagállami vezetők a találkozó pénteki munkanapján Jens Stoltenberg NATO-főtitkár részvételével vitát folytatnak az európai biztonság- és védelempolitikáról, valamint a NATO-val való partnerség továbbfejlesztéséről.
(MTI)
Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán