„Tájékoztatlak, hogy a Mazsihisz 111 képviselőtestületi tagja közül 91 megküldte nyilatkozatát arról, hogy más egyháznak nem tagja. Tőled eddig nem kaptunk választ, ha küldtél, akkor válaszod elkeveredett – amiért elnézésedet kérem. Tisztelettel kérlek, legkésőbb holnap délig szíveskedjél nyilatkozatodat megtenni. Amennyiben nem érkezik válasz tőled, az kérdésessé teszi az Alapszabályunk 20 §-ában szereplő feltétel teljesülését.
Mint bizonyára tudod, a Mazsihisz Alapszabályának 20. §-a szerint “Hitközségi tag csak egy taghitközségnek lehet tagja, továbbá a taghitközségen kívül más egyháznak tagja nem lehet.
Fontos, hogy nyilatkozatod birtokában legyünk, mert nélküle nem tudjuk igazolni az Alapszabályunk hivatkozott pontja szerinti feltétel teljesülését, így a 20.§ szerint »A rendelkezés megszegése esetén annak feloldásáig az adott hitközségi tag tagsági joga és az abból fakadó szavazati és választhatósági joga szünetel«.