Az államtitkár arra hívta fel a figyelmet, hogy a hajléktalanellátás alapvetően önkormányzati feladat, de a koronavírus-járvány okozta helyzetben a kormány is segíti az ellátást és a hozzá kapcsolódó védekezést. Fülöp Attila azt hangoztatta, hogy ma Magyarországon senkinek nem kell a szabad ég alatt vagy az utcán aludnia, mert van elég hely a szállókon. Az országos kihasználtság 79 százalék, míg Budapesten 74 százalék – mondta. A kormány álláspontja az, hogy nemcsak az emberi méltóságot sérti, hanem életveszélyes is az utcán tartózkodni vagy aludni a hidegben – mondta, hozzátéve: arra kérnek minden érintettet, vegye igénybe a szolgáltatásokat.
Bajkai István (Fidesz) országgyűlési képviselő azt közölte, hogy a kormányzat, a költségvetés
éves szinten több mint 12 milliárd forintot biztosít a hajléktalanok ellátására, életkörülményeik javítására.