utána pedig a krónikus betegeket. „Látom a gyógyszerrgyárak küzdelmét a piacért és a pénzért, de számunrka nem ez a fontos, hanem az, hogy a magyar emberek mielőbb vakcinához jussanak” – szögezte le a kormányfő hangsúlyozva, hogy már minden komolyan vehető vakcinagyártó céggel leszerződtek, de amíg az oltást nem tudják elkezdeni, addig a járványúgyi szabályokat fenn kell tartani.
Uniós költségvetés és helyreállítási alap
Orbán Viktor napirend előtti felszólalásában arról is beszélt, hogy egy hat hónapos tárgyalássorozat végére tett pontot múlt hétvégén az Európai Tanács. Kifejtette, hogy Európa ma rossz helyzetben van. „Elvesztettük az Egyesült Királyságot, amely Európa egyik legnagyobb gazdasága volt és rátört a koronavírus is az európai kontinensre”. Emlékeztetett, hogy fél éve az elnökséget Németország vette át és azt a döntést hozták, hogy egy helyreállítási alapot álítanak föl, az európai gazdaság modernizálására. A német javaslat az volt, hogy vegyünk fel közösen egy hitelt és ebből hozzuk létre a Next Generation nevű helyreállítási alapot. Rámutatott, hogy ennek minden fillérje hitel, amit vissza kell fizetni és aki nem tudja, ahelyett a többieknek kell majd.