Franciaország elszálló államháztartási hiánya: a szenátus felveti Macron elnök felelősségét
Az Eurostat szerint Franciaország az egyik legrosszabbul teljesítő ország az Európai Unióban.
A felsorolt tanárok abban az esetben vállalják a feladatot, ha garanciákat kapnak a szenátus jogkörének visszaállítására.
„Az SZFE tanári karának tájékoztatója a felvételizőknek az SZFE 2021/22-es tanévének szakindításairól. A Színház- és Filmművészeti Egyetem Színházművészeti Intézetének, Film- és Médiaintézetének, Elméleti- és Művészetközvetítő Intézetének tanári kara meghatározta a 2021–22-es tanévben induló képzéseket és megnevezte az osztályok szakmai, pedagógiai vezetőit.Osztályfőnökök olyan, a szakmájukban nemzetközi szinten is ismert, jelentős oktatási gyakorlattal bíró szakemberek és alkotóművészek lehetnek, akik méltók az SZFE 155 éves hagyományához, azt hitelesen és megújítva viszik tovább. Pedagógiai koncepciójuk garantálja, hogy a felvételiző hallgatók továbbra is az Európai Felsőoktatási Térség akkreditált egyetemére jelentkeznek. A Színház- és Filmművészeti Egyetem intézetei az induló osztályokat a következő tanárok vezetésével tervezik:
Színművész prózai szakirány: Bodó Viktor, Gigor Attila, Rácz Attila, Szamosi Zsófia
Színházi dramaturg: Győrei Zsolt, Kiss Csaba
Mozgókép – filmírás BA: Csuja László, Nagy V. Gergő
Mozgókép- film- és televíziórendezés BA: Nagy Viktor Oszkár, Mátyássy Áron
Mozgókép-gyártásszervezés BA: Sós Judit, Hutlassa Tamás
Mozgókép – operatőr BA: Vecsernyés János, Babos Tamás
Mozgókép – filmhang BA: Balázs Gábor, Zányi Tamás
Mozgókép – filmvágás BA: Lemhényi Réka, Kollányi Tamás
Televíziós műsorkészítő BA: Herman Péter, Szórád Máté
Filmrendező MA: Enyedi Ildikó, Gigor Attila
Filmoperatőr MA: Máthé Tibor, Dévényi Zoltán
Látványtervező MA: Pálfi Szabolcs, Radák Judit
Az SZFE új vezetése által ezen felül meghirdetett képzések (dokumentumfilm-rendező, színházrendező, színművész báb szakirány, színművész zenés szakirány, rendezőasszisztens) osztályindító tanárairól az Egyetem intézeteinek és tanárainak nincs információja. A felsorolt tanárok abban az esetben vállalják a feladatot, ha 2020. december 20-ig, a felvi.hu megnyitásáig az alapítói jogokkal rendelkező Innovációs és Technológiai Minisztérium tárgyalásokat kezdeményez az Egyetem oktatói karát teljes jogúan képviselő Minőségmenedzsment Tanáccsal, a HÖK-kel és a fenntartóval, valamint az oktatói közösség megnyugtató garanciákat kap a szenátus jogkörének visszaállítására, a rektori pályázat kiírására.
Bízunk abban, hogy ezzel egyidőben az SZFE új vezetése és fenntartó kuratóriuma megkezdi a sztrájkbizottsággal az egyetemi autonómiát érintő jogszerű sztrájktárgyalásokat, és mindenekelőtt visszaállítja az őszi félév adminisztrációs kereteit. Reményeink szerint a tárgyalások békét hozhatnak és eredményre vezethetnek, így az Egyetem a tavasszal felvételizőket nemzetközileg elismert oktatói csapatával várhatja.”