és mivel nem lesz kötelező, ezért mindenki eldöntheti, hogy beoltatja-e magát” – tette hozzá. Kiemelte: a vakcina már a horizonton van. A kormányfő elmondta azt is, hogy ugyan különböző elméletek léteznek arról, hogy mi várható a járvány további részében, nem érdemes elméletekbe bocsátkozni. „Az biztos, hogy a járványok el szoktak múlni, még akkor is, ha nincs vakcina, a koronavírus-járvány valamilyen úton-módon eltűnik majd. A nagy kérdés az, hogy amikor a járványok eltűnnek, végleg megszabadulunk tőlük, vagy gyengült formában továbbra is köztünk maradnak, mint például az influenza” – tette hozzá.
Az elvitelre kerülő ételek esetében 5 százalék lesz az áfa
„A kormány meghozta azokat az intézkedéseket, amiket a korlátozások miatt súlyosan érintett ágazatok viselnek” – mondta a kormányfő. Mint fogalmazott, ezek áthidaló lépések. Bejelentette: