Menetrendszerűen megérkeztek a nyugati aggodalmaskodó hangok a magyar járványügyi intézkedésekről, így a hétfőn elfogadott felhatalmazási törvényről. Az ügyben a héten 13 ország aggódó hangú uniós nyilatkozatot kezdeményezett, aminek lényege, hogy veszélyben minden, ami Európát jelenti: a demokrácia, a jogállamiság, a sajtószabadság, a közös értékek. Valljuk be, nem vagyunk meglepve.
„Békeidőben” hozzászokhattunk már ehhez az elmúlt tíz évben. Amikor Európa balliberális elitje a saját frusztrációjának és szellemi-morális vergődésének pótcselekvéseként megtörli sáros csizmáját bennünk, magyarokban. Felülve a magyar ellenzék és Soros-hálózatok hergelésének, a nyelvet nem beszélő, de ideológiailag rendkívül képzett militáns újságírók „függetlenobjektív” riportjainak.
De hogy ezt akkor is megteszik, amikor saját polgáraik ezrei fekszenek betegen ellátatlanul, amikor a közigazgatás és egészségügyi ellátórendszerek a teljesítőképességük határán roskadoznak, amikor sok országban a hadsereg gondoskodik a rend betartásáról, amikor összeomlanak a szabad belső határok, és európaiak milliói kerülnek utcára, ez a magatartás valami egészen elképesztő irányvesztettségről, ostobaságról, vezetői inkompetenciáról és nem utolsó sorban a józan ész határán túlmutató ideológia-vezérelt gyűlöletről tesz tanúbizonyságot.
Pedig ma háború van, vagyis volna, amiben össze kell, kellene kapaszkodjunk. De mit ide napi több száz halott és roskadozó gazdaság, az igazi veszély nem valójában Magyarországon leselkedik! De az európai aggodalom nem a magyar emberek egészsége vagy a magyar munkavállalók és vállalkozások helyzete miatt fokozódik, hanem a „közös értékek” érvényesülése okán. A jelenség önmagában is abszurd, de mivel alaptalan, bántó és képmutató, vessünk egy pillantást arra, hogy ezek az országok gyakorlatban hogyan érvényesítik ezeket a „közös európai” értékeket.
Hogy áll a jogrend abban az Olaszországban, ahol a baloldali miniszterelnök több hete rendeleti úton kormányoz, a Képviselőház és Szenátus megkerülésével. Ahol alkotmányjogászok szerint be kellett volna vezetni a hadiállapotot a járványügyi intézkedések törvényességének biztosításához, s ahol most a hadsereg ellenőrzi az alkotmányosan aggályos rendelkezések végrehajtását. Hogy áll az állampolgárok jogérvényesülése abban az Olaszországban, ahol több mint tízezren meghaltak már a kormány felelőtlen viselkedése miatt, ahol ma agyoncsigázott orvosok kénytelenek dönteni élet-halál kérdéséről, s ahol a hadsereg menetoszlopai szállítják a holttesteket. Mi a helyzet a közös gazdasági szabályok betartásával abban az Olaszországban, amely túlköltekezik, amely rekordállamadósságot görget maga előtt, amely kormányválságról kormányválságra vergődik. De ez mind nem számít, hiszen Magyarországgal van a baj, Olaszországban köszöni szépen, köhög, fuldokol, vergődik, de „jól” van.