A fóti stúdiókomplexum átfogó fejlesztésének kiemelt célja, hogy a külföldiek mellett a hazai gyártású filmprodukciókat is segítse. Erről a magyar mozgóképipar fejlesztéséért felelős kormánybiztos beszélt hétfőn reggel. „A Nemzeti Filmintézet (NFI) Mafilm fóti bővítése keretében négy új műterem készül el összesen 9600 négyzetméter hasznos alapterülettel. Ezzel ötszörösére, 12 200 négyzetméterre bővül a stúdiókapacitás, ráadásul két-két új stúdió összenyitható lesz” – mondta Káel Csaba a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
A telefonon nyilatkozó kormánybiztos a Nemzeti Filmintézetnek a kormány Gazdaságvédelmi Akcióterve keretében megvalósuló beruházásáról beszélt, ami minden idők legnagyobb állami forrásból megvalósuló stúdiófejlesztése Magyarországon. Kifejtette, a 23 hektár területű fóti stúdiókomplexumban jó ideje tradicionálisan jelen van a filmgyártás, közkedvelt a középkori város és második világháborús barakk díszlete, és itt található Európa legnagyobb kültéri medencéje, amelyet a Szárnyas fejvadász 2049 vagy a Terminátor: Sötét végzet forgatásánál is használtak.