„Pedig tavaly minden alkalommal, amikor a KSH kiadta, hogy tovább csökken a népesség, a baloldal nagy dirrel-durral igyekezett elmondani: nem működik a kormány családpolitikája. Ezt az ellenzéki érvet már a számok is cáfolják. 2020. első két hónapjában ugyanis komoly fordulat történt: 7,1%-kal nőtt az élveszületések száma az egy évvel korábbi adatokhoz képest. Ez azt jelenti, hogy két hónap alatt egy községnyivel, 1230-cal több gyermek jött világra.
Történt mindez úgy, hogy közben 15%-kal csökkent a halálozások száma is. A két adat összevetésének köszönhetően a természetes fogyás üteme 39%-kal, vagyis majdnem a felére csökkent január-februárban.Igen, még mindig fogy a magyar. Igen, még mindig sok tennivalónk van. De azt mindenkinek el kell ismernie, hogy már csak a biológia miatt is szükség van legalább 9-10 hónapra ahhoz, hogy egy-egy intézkedés hatása érzékelhető legyen.