Czerván György elfogadhatatlannak és felháborítónak tartja a nagykátai iskolában történt tanárbántalmazást, ezért arra kérte a minisztériumot és a kormányt, vizsgálják meg, mit lehet tenni az ilyen jelenségekkel szemben. A térség fideszes országgyűlési képviselője ezt vasárnap Tápiószentmártonban mondta az MTI-nek.
Czerván György a Pest megyei településen pénteken történtekről felidézte, hogy a Nagykátai Ipari Szakközépiskolában egy diák több osztálytársa bátorítására és szeme láttára a tanórán erőszakosan provokálta és fizikailag is fenyegette az egyik tanárt.