Kettős mérce
„Van azonban egy aktuális ügy, amelynek esetében valóban komoly jogállamisági problémák vetődnek fel: Máltán két éve meggyilkoltak egy újságírót, és mint kiderült, a bűnügy szálai a szocialista miniszterelnökhöz vezetnek. A kabinetfőnökét már letartóztatták, és ő is belengette a lemondását, de erre még nem került sor” – fogalmazott. Itt nem vitáról beszélünk, hanem egy politikai okokból meggyilkolt tényfeltáró újságíróról! – hangsúlyozta.
A Fidesz EP-képviselője szerint kettős mércét alkalmaznak Magyarországgal és Lengyelországgal szemben. A baloldal hallgat, és mismásol az ügyben, a szocialista frakció még azt is megkísérelte, hogy az Európai Parlament plenáris ülésének napirendjéről is levetessék a máltai újságíró meggyilkolásának ügyét. Ezzel végképp lelepleződött a baloldal elképesztő kétszínűsége és álszentsége.
Az európai baloldal csak akkor tartja kiemelten fontosnak a jogállamiság vizsgálatát, ha az egy bevándorlásellenes, keresztény-konzervatív kormányzattal rendelkező országot érint.
Ha egy tagállamban szocialista vagy szociáldemokrata kormány van hatalmon, nem számítanak a jogállamisági problémák,
nem sérül a sajtószabadság és a jogállamiság, ha megölnek egy újságírót a munkája miatt, ellenben Magyarországon és Lengyelországban, ahol konzervatív kormányok irányítanak, állandóan jogállamisági problémákat próbálnak találni – mondta Hidvéghi Balázs.
„Az EU-ban nincs szükség Politbürora!
Arra a kérdésünkre, hogy mit vár a frissen megalakult Európai Bizottságtól, azt válaszolta:
Reméljük, hogy a Juncker-bizottságnál kiegyensúlyozottabb és józanabb testület áll fel Ursula von der Leyen vezetésével
Az Európai Uniónak nincs szüksége „Politbürora”. Abból elég volt a kommunizmus alatt, amikor ilyen szervezet működött Moszkvában! Az Európai Bizottság feladatai világosan meg vannak határozva az unió alapszerződéseiben, ehhez kell tartania magát, a tagállamok szuverenitását és döntési jogköreit pedig tiszteletben kell tartaniuk – közölte a Fidesz politikusa.
Sophie in ’t Veld holland liberális képviselő a LIBE-bizottság ülésén azt mondta, „az alapvető jogokat megerőszakolják és meggyilkolják, a tagállamok pedig tétlenül állnak, az ujjukat sem mozdítják. ... Be kell fejezni a dumát a nacionalizmusról és a szuverenitásról, ez most annak az ideje, hogy a Tanácshoz forduljunk”.