Jövőre átlagosan 36 százalékkal emelkedik az önkormányzati, civil és egyházi fenntartású szociális intézmények normatív támogatása – mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára szerdán Biatorbágyon újságíróknak.
Fülöp Attila a szociális munka napjához kapcsolódva, a szociális területen dolgozó civil szervezetek munkájáról tartott sajtótájékoztatón arról beszélt, a jövőben akkor tud a szociális terület a társadalom nagyobb figyelmére igényt tartani, ha sikerül minél jobban bemutatni, hogy az intézményekben milyen szolgáltatás zajlik.