Az ellenzéki politikus megnevezte Kováts Ákost, az önkormányzati ingatlanvagyont kezelő Cívis Ház Zrt. vezérigazgatóját, aki – Varga szerint – saját ingatlanfejlesztő cégének (Déco Apartman Kft.) értékesített belvárosi telkeket – például a tájékoztatónak hátteret adó Miklós utcai ingatlant –, ahová „többmilliárdos nyereséget termelő luxusingatlanokat fusizik, épít, majd ad el, és mindezt (...) a városi vagyon terhére”.
Madarasi István szocialista önkormányzati képviselő, a DK-MSZP-Párbeszéd-Szolidaritás képviselőjelöltje azt rótta fel a polgármesternek, hogy a korábbi gyakorlattal ellentétben ezekről az adásvételi ügyletekről az aláírás előtt sem a közgyűlést, sem annak bármelyik bizottságát nem tájékoztatta.
A debreceni ellenzék DK-MSZP-Párbeszéd-Szolidaritás szövetsége ezért felszólítja Papp Lászlót, haladéktalanul hívjon össze rendkívüli közgyűlést, tisztázza szerepét az ingatlanpanamákban – hangzott el a sajtótájékoztatón. Varga Zoltán hozzátette: „azért is kell leváltani a csak a saját hasznát, boldogulását néző, panamázó fideszes helytartókat, hogy Debrecen városában véget vessünk a mutyiknak, a kétes ingatlanügyleteknek, az önkormányzati vagyon széthordásának”.