Az országos zenei esemény célja az volt, hogy felhívja a figyelmet az orgonához kapcsolódó zenei élmények kimagasló kultúraformáló erejére, valamint az, hogy értékes ismereteket közvetítsen a hangszer történelmével, működésével, építésével és jövőjével kapcsolatosan. Az est programjai közt volt egy országos rekordkísérlet is:
A legtöbb helyen egyszerre megszólaló orgonadarab-ősbemutató
A rövid művet specifikusan erre az eseményre komponálta Kovács Szilárd orgonaművész. A hagyományteremtő programon százezer síp szólt egyszerre több mint ötven helyszínen.