Tordai Bence közölte, az MSZP-Párbeszéd azt javasolja, hogy már 2020-ban lépjen be Magyarország az euró előszobájába, az Árfolyam-mechanizmus 2-ben (ERM-2).
Bárány Balázs, az MSZP országos elnökségének tagja is úgy látta, hogy az euró egy biztonsági pont, garancia arra, hogy Magyarország hosszú távon is meghatározó tagja lesz az európai közösségnek.
Közölte, az euró atyjának, Lámfalussy Sándornak a születésnapjáig, április 26-ig tartó pályázatot írnak ki a magyar euró megtervezésére. A pályaműveket az [email protected] e-mail címre várják.