Pofátlannak és kétszínűnek nevezte a kormány bevándorlási politikáját keddi budapesti sajtótájékoztatóján Jakab Péter, a Jobbik frakcióvezető-helyettese. Az ellenzéki politikus szerint a migráció elleni akcióterv meghirdetésével egy időben a kormányzat tízezrével telepít Magyarországra gazdasági bevándorlókat azoknak a helyére, akiket elüldöztek az országból a megalázó bérekkel.
A kormányzatot sem az nem érdekli, hová vándorolnak ki honfitársaink, sem az, honnan érkeznek a helyükre vendégmunkások, „a lényeg az, hogy az olcsó munkaerő maradjon” – mondta. Ennek pedig az az eredménye, hogy Magyarország az Európai Unió második legszegényebb államává vált – tette hozzá.