Közös közleményt adott a 2017 óta tartó Halak Napjával kapcsolatban több szakmai szervezet, így a Magyar Haltani Társaság, a Magyar Országos Horgász Szövetség, a Magyar Akvakultúra és Halászati Szakmaközi Szervezet, az Agrárminisztérium Halgazdálkodási Főosztálya és az Akvaristák Magyarországi Egyesülete.
Mint írják az MTI-hez eljuttatott írásban, 2019-ben március 20-án harmadik alkalommal rendezi meg a Halak Napja központi ünnepséget, melynek elsődleges célja a halak további népszerűsítése, mert megítélésünk szerint még ma sem mindig kapják meg a társadalomtól azt a figyelmet, amelyet jelentőségüknél fogva megérdemelnének.