Demeter Márta frakcióvezető-helyettes szerint a Fidesz a felsőoktatás átalakítása során kizárólag egy szűk elitet kedvezményez, és kiszorítja a szerényebb körülményekkel rendelkezőket. Bírálta a Corvinus egyetemen tervezett átalakításokat és kijelentette: a változtatást az egész magyar felsőoktatásban átvezeti majd a kormány.
Hohn Krisztina elmondta: az ülésteremben tüntetést volt részükről a táblák felmutatása.
„A tandíjnak ellensége vagyok, és az is maradok.; Ha tandíj lett volna, akkor én ma nem állnék itt.” – egyebek között ezek az idézetek szerepeltek a táblákon Ungár Péter felszólalása közben, amelyet „Nem szégyen egyetérteni Orbán Viktorral” címmel jelentetett be.