Megtanulta Orbán Viktortól, hogy a politikai korrektség ideje lejárt, ezért politikailag inkorrekt lesz, hátha úgy megértik miről beszél – folytatta. Elmondta, hogy az Európai Uniót azért hozták létre, hogy a kontinens nemzeteit ne tudják újra összeugrasztani a politikai vezetők. Szerinte az EU történelmi időket él át, és az elmúlt hatvan év alatt olyan szövetté nőtt össze, amelyet nem lehet csak úgy szétszedni, csak szétszakítani. Aki szerint a globalizmus káros, azzal szívesen elmegy sörözni és beszélgetni, mert rengeteg káros oldala van, de aki azt állítja, hogy a hatásait meg lehet állítani, az hazudik magának és hazudik a társadalomnak is – vélekedett. Majd mindenkit megkért arra, hogy nyissa fel a szemét.
Brexit: a nép akarata?
Ezek után a Brexitre terelődött a szó. Schöpflin szerint nagyon kemény lesz a Brexit, amelynek – elsősorban az Egyesült Királyság – de egyben mindenki megfogja inni a levét. Meszerics úgy véli, hogy a Brexit bár sok szempontból katasztrófa lesz, ez a szakítás a brit politikai társadalom bizonyos csoportjainak döntése volt. Hozzátette: a kilépés tárgyalásai annyira kínkeservesek – ráadásul az Európai Unió részéről tudatosan ilyenek – hogy nem vár további kilépéseket, a tagállamok számára túl riasztó ez a folyamat. Ujhelyi kijelentette, hogy a Brexitet nem a nép akarta, hanem a politikusok, a brit társadalmat megvezették. A jövőre nézve két verziót tud elképzelni: egyrészt egy brit alkotmányos válságot és azzal együtt egy „hardcore” Brexitet, de inkább azt jósolja, hogy a May kormány decemberben megbukik, a hatalmat a Munkáspárt fogja megszerezni előrehozott választások útján, akik ugyancsak nem fognak tudni mit kezdeni a kialakult helyzettel. Majd lesz egy rendkívül feszült átmeneti időszak, amelynek a végén a Brexit nem fog megtörténni. Balczó leszögezi: a Brexitről egy népszavazás döntött, fogadjuk el, hogy a brit társadalom döntött. Kellő kompromisszum esetén kevesebb vesztességgel is lezárható az Egyesült Királyság kilépése, ha viszont egyik fél sem képes engedni, akkor előállhat egy vesztes-vesztes szituáció – vélekedett.