Kortárs művészeti találkozót rendeznek a hétvégén Ópusztaszeren, az emlékparkban koncertezik Lajkó Félix, szombaton pedig a szüretelésbe is bekapcsolódhatnak a látogatók – tájékoztatta az intézmény marketingvezetője az MTI-t. Kodácz Csengele elmondta, hogy a program pénteken délután plein air és zsánerképek festésével kezdődik, az elkészült alkotásokból tárlatot rendeznek és a munkákat zsűrizik is.
Másnap délelőtt nyílik meg Orgoványi Anikó Himnusz című festménykiállítása. A művész 2010-ben – Kölcsey Ferenc és Erkel Ferenc születésének kerek évfordulóján – kezdett hozzá a sorozathoz, melyet a Látogatóközpont aulájában mutatnak be. A Hungarikum tárházban a pálinkafőzés hagyományairól nyílik új tárlat.