A pártelnök szerint a lényeg mégis az, hogy „megteremtődött az ellenzéki együttműködés”. Ismét megerősítette, hogy szerinte az hozhatja a legjobb eredményt, ha az egyéni képviselőkről megállapodnak a pártok, viszont külön listát állítanak.
Kitért arra is, ha Karácsony Gergely egyik párt listáján sincs rajta, hanem „magát a demokratikus ellenzék jelöltjeként nominálja”, akkor az ellen nincs kifogásuk, majd mindenkit megnyugtatott, hogy ő biztosan nem lesz miniszterelnök-jelölt.
Azért, hogy a jótékonysági akció során ne csak pártpolitikáról essék szó, azok helyzetét is elemezte, akiknek most élelmiszert és ruhát adtak át.