
Magyar Liberális Párt: Könyvek helyett notebookot
A Magyar Liberális Párt a digitális oktatásra átállást szorgalmazza. Szerintük ingyen tankönyvek helyett a diákoknak notebookokat kellene kapniuk.
A digitális oktatásra átállást szorgalmazza a Magyar Liberális Párt, amely szerint ingyen tankönyvek helyett a diákoknak notebookokat kellene kapniuk.
Keddi budapesti sajtótájékoztatóján Bősz Anett, a Liberálisok ügyvivője arról beszélt: a szülők 20-30 százaléka megengedheti magának, hogy kifizesse az iskolai tankönyvcsomagok évente átlagosan 13 ezer forintos árát, s ha az így befolyó összeget az állam megduplázza, évi hatmilliárd forintot fordíthatnának a diákok és a tanárok digitális kompetenciájának fejlesztésére, illetve digitális tananyagokra.
Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:
A bankárok vacsorája: veszélyes csomag látott napvilágot Magyarországon, ez mindenkit érint

Bősz Anett szerint ötéves folyamat után kezdhetnék meg tankönyvek helyett ötödik osztálytól notebookokkal ellátni azokat a diákokat, akiknek családja azt saját erőből nem tudja megvásárolni, ezzel is támogatva az általános iskolai oktatás digitálissá válását.
(MTI)






