Az államosítás teljes kudarc
A politikus ezt azzal folytatta, hogy nem lehet tudni, mire költik a népegészségügyi termékdíjból beszedett többletpénzt. A területi egyenlőtlenségek növekedtek, csaknem 500-600 ezer ember számára nincs alapellátás – tette hozzá. A társadalmi kockázatközösségen alapuló egészségügyi ellátó rendszert a Fidesz felszámolta, az államosítás teljes kudarc, a kórházak adósságállománya nem csökkent, sőt, folyamatosan növekszik – jelentette ki.
Korózs Lajos úgy összegzett, hogy a Fidesz-kormány célkitűzéseiből semmi nem valósult meg. A hatékony, emberhez méltó egészségügyre kb. 500-600 milliárd forintot kell fordítani, fel kell mérni a lakosság egészségi állapotát, majd ez alapján át kell alakítani az alapellátás szerkezetét – írta.