Megerősítette a Fővárosi Törvényszék a Közbeszerzési Döntőbizottság és a Közbeszerzési Hatóság korábbi döntését, így Simicska Lajos cége három évig nem indulhat közbeszerzési pályázaton.
A döntés előzménye, hogy a Közgép Zrt. indult a Győr-Gönyű kikötő fejlesztésére kiírt pályázaton. Az építkezést – mint tavaly márciusban kiderült – a Közgép vállalta a legalacsonyabb összegért, 6,7 milliárd forintért. A pályázók között volt az A-Híd, Swietelsky és Mészáros és Mészáros Kft. alkotta konzorcium, a Strabag, illetve a Duna Aszfalt Kft. A vetélytársak azonban megtámadták a Közgép pályázatát.