A Patrióták létrehozták a vallásszabadságért felelős EP-munkacsoportot
![](https://cdn.mandiner.hu/2025/02/UHSkhdSPs2k5JZx6T6jphoSyKrDutXEMSDdTDjkbLGs/fill/1347/758/no/1/aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50L2U1Y2NkMzA0ZWRhMTQwZmZhZmZmZDc0MjVkY2VkNjIw.jpg)
Céljuk teret adni az üldözött vallási közösségek képviselőinek az uniós döntéshozók előtti megszólalásra.
![](https://cdn.mandiner.hu/2025/02/UHSkhdSPs2k5JZx6T6jphoSyKrDutXEMSDdTDjkbLGs/fill/1347/758/no/1/aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50L2U1Y2NkMzA0ZWRhMTQwZmZhZmZmZDc0MjVkY2VkNjIw.jpg)
Vona Gábor arra kéri a kormányt, hogy tegyen meg minden a bevándorlási kvóta elkerülésének érdekében. A Jobbik elnöke a kvóta határozatban való elutasítását és a hazai népszavazás lehetőségét is felvetette. Vona szerint az EU vezetői akarják csak a kvótát, az emberek nem, ezért meg kellene teremteni az uniós népszavazás lehetőségét.
A Jobbik elnöke arra kérte a kormányt és az Országgyűlést, hogy tegyen meg mindent annak érdekében, hogy Magyarország mentességet kapjon a bevándorlási kvóta alól. Vona Gábor keddi budapesti sajtótájékoztatóján üdvözölte a kormányfő által összehívott ötpárti egyeztetést és azt szorgalmazta, hogy a jövőben is legyen ilyen.
A Jobbik semmilyen kvótát nem tud elfogadni – jelentette ki a pártelnök, aki bírálta, hogy a baloldali pártok nem adnak erre a kérdésre egyértelmű választ. Az ellenzéki politikus abszurd és rossz rendszerként hivatkozott a bevándorlók szétosztására, szerinte ez azt üzenné a közel-keleti és afrikai migránsoknak, hogy elkészült a mechanizmus, ami alapján elhelyezik őket, így érdemes elindulni.
Vona Gábor szerint a kötelező kvóták bevezetésére vonatkozó belügyminiszteri tanácsi döntés jogi érvényessége is kérdéseket vet fel, s pártja támogatja, hogy a kormány az európai bírósághoz forduljon. A jobbikos politikus a kvóták parlament határozati javaslatban való elutasítását, illetve hazai népszavazás lehetőségét vetette fel, de szerinte a kormánynak az uniós alapszerződések módosítását is meg kellene vizsgálni.
Középtávon komoly harcra kell készülni, amihez szövetségeseket kell találni – folytatta Vona Gábor, Szlovákiát, Csehországot, Romániát és Finnországot említve. Meggyőződése – tette hozzá –, hogy a kvótákat az unió vezetői és nem Európa polgárai támogatják, így érdemes volna az uniós népszavazás intézményét megteremteni.