A Tápláló Szeretet program keretében csaknem 1200 üveg házi készítésű befőttet, szörpöt, savanyúságot adtak át nógrádi nyugdíjasok csütörtökön a Nagycsaládosok Országos Egyesületének (NOE). Herczegh Anita, Áder János köztársasági elnök felesége is részt vett a Nógrád községben tartott átadási ünnepségen. Köszönetet mondott a programban részt vevő nyugdíjas kluboknak, egyesületeknek azért, hogy példát mutatnak emberségből, odafigyelésből, szeretetből, és mint a múlt évben, most is 200 kilogramm cukrot ajándékozott. Herczegh Anita úgy fogalmazott, hogy a legjobb dolgokat nem világrengető tettekben kell keresni, hanem abban, amikor konkrét emberekkel teszünk kézzelfogható jót.
A Nógrádi Napraforgó Hagyományőrző és Szociális Egyesület 2008-ban indította el a Tápláló Szeretet programot, amelyet az Európai Unió azóta a jó gyakorlatot megvalósító programok közé sorolt – mondta Nyilas Kálmánné elnök. Az egyesület tagjai a gazdasági válság idején fogalmazták meg, hogy lehetőségeik szerint, kertjeik termését feldolgozva, segíteni akarnak a rászoruló családoknak. A program – amelyben döntően kisnyugdíjasok vesznek részt – a nyugat-nógrádi térség közös programjává, közös eredményévé vált, indulásától kezdve a nyugdíjasok 6255 üvegnyi ajándékot készítettek el.