Milanović a Mol-INA ügyre, illetve Kolinda Grabar-Kitarović horvát államfő budapesti látogatására utalva azt mondta: „Én a kétoldalú igazságügyi együttműködésről tárgyaltam volna, arról, hogy a Mol elnöke a horvát bíróság jogerős ítélete szerint 10 millió euróval vesztegette meg a volt horvát kormányfőt, hogy a magyar olajipari társaság irányítói jogokat szerezzen az INA horvát olajipari cég felett.” Milanović egyébként nem értett egyet a horvát államfő magyarországi látogatásával, és a kettejük közt lévő viszony még feszültebbé vált, ahogy arról a Mandiner is beszámolt.
Szijjártó: Milanović ne Magyarországon köszörülje a nyelvét
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter elfogadhatatlannak nevezte, hogy Zoran Milanović továbbra is Magyarországon köszörüli a nyelvét, miután a horvát kormányfő csütörtökön ismét bírálta Magyarországot.