Temes megye településeinek vezetősége szerint a szerb-magyar határon épülő kerítés miatt csak idő kérdése, hogy a migránsok Románián keresztül keressenek utat Nyugat-Európába, írja cikkében a Krónika erdélyi napilap.
A szerb-román-magyar hármashatár mentén fekvő Temes megyében egyelőre nem jelentek meg a bevándorlók, és a hatóságok sem észleltek különösen mozgást a délnyugati határ környékén, de mivel a szerb-magyar határra tervezett magyar határzárból már több, mint 100 kilométer hosszú szakasz áll, így a migránsok érkezésére a területnek fel kell készülnie.