Az Erste Bank működésével kapcsolatos híresztelések alaptalanok – válaszolta Balog Ádám, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alelnöke az MTI érdeklődésére. Balog Ádám hangsúlyozta: a bankrendszer stabilitása erős, minden, a pénzintézeti rendszer stabilitása szempontjából jelentős bank, köztük az Erste működése is biztonságos.
Az Erste büntetőfeljelentést tesz a hitelintézet pénzügyi helyzetének meggyengülésével kapcsolatos híresztelés miatt – mondta Harmati László, az Erste Bank lakossági vezérigazgató-helyettese az M1 aktuális csatornán szerdán. A bank szerdai, MTI-hez eljuttatott közleménye szerint az elmúlt pár órában álhír terjed a magyarországi Erste csoporttal kapcsolatban, mely ügyfélérdeklődést váltott ki hálózatukban és telefonos ügyfélszolgálatukban. A vezérigazgató-helyettes kiemelte: az álhírterjesztés a bank álláspontja szerint kimeríti a büntetőjogi kategóriát. Hangsúlyozta, hogy a bank tőkeerejét, pénzügyi stabilitását semmi nem veszélyezteti, sem a közelmúlt eseményei, sem a devizahitelesek ügye, sem más, a pénzügyi szektorban tapasztalható probléma. Az Erste-csoport Közép-Kelet-Európában az egyik legstabilabb és legerősebb pénzügyi csoport, a magyarországi leánybankja pedig erős tőkekerővel, stabil pénzügyi háttérrel bír – jelentette ki Harmati László.
Arra a kérdésre, van-e elképzelése arról, hogy ki terjeszthet ilyen híreket, azt válaszolta: van már információ arról, hogy hol bukkantak elő ezek a hírek és milyen forrásból érkeztek. Ezeket az információkat a bank át fogja adni a nyomozóhatóságnak, de a nyilvánossággal nem tudja megosztani.