A magyar-német barátság jegyében azt kell kívánnunk, hogy legyen végre egység és európai akarat, hogy út is legyen, amelyen haladva Európa elfoglalhatja méltó helyét az új világrendben – mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden az Országházban, ahol német parlamenti képviselőknek adott át kitüntetéseket.
Áder János köztársasági elnök határozatára a kormányfő a Magyar Érdemrend középkeresztjét adta át Johannes Singhammernek, a Bundestag alelnökének, Michael Glos korábbi szövetségi gazdasági miniszternek, Erika Steinbachnak, a CDU/CSU-frakció emberi jogi szóvivőjének, a Német Elüldözöttek Szövetsége elnökének és Cornelia Pieper korábbi külügyi államminiszternek. A Magyar Érdemrend tiszti keresztje kitüntetést kapta Karl Holmeier, a Bundestag európai ügyek bizottságának rendes tagja, Klaus Brähmig, a Bundestag német kisebbségekért és kitelepítettekért felelős bizottságának elnöke, valamint Jens Ackermann, a Bundestag magyar-német baráti tagozatának volt elnöke.