A Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság kedden közölte a honlapján, hogy már nincs szükség tűzoltók közreműködésére, így átadták a helyszínt a bontást végző szakembereknek. Mint írták, a statikai szakvélemény szerint az épület földszintje, első és második emelete nem balesetveszélyes, viszont az épület harmadik emeletéről lógó szerkezeti elemeket, gerendákat, bádoglemezeket el kell távolítani. Ameddig ez nem történik meg, addig csak a bontást végző munkások léphetnek a területre.
Az Aegon Magyarország Zrt. szerdán közölte: az Andrássy úti épület állapota miatt a szakértők még mindig nem kezdhették el a kárfelmérést. Mivel a hatóságok előzetes tájékoztatása szerint további egy-két hétig még biztosan nem tudják megkezdeni a kárfelmérést, az 50 ezer forintos kárelőleg után további 150 ezer forintot utalnak át károsult ügyfeleiknek.