Marie-Theres Thiell, az Elmű-Émász igazgatósági elnöke egyedülállónak nevezte a programot amiatt, hogy az önkormányzat is bekapcsolódik a segítségnyújtásba, és reményét fejezte ki, hogy a mintaprojekt más kerületekben, az ország más részein is megvalósul majd. A Főgáz vezérigazgatója, Koncz László a kezdeményezés azon újdonságára hívta fel a figyelmet, hogy a fogyasztónak is hozzá kell járulnia adóssága rendezéséhez. Ezt az előzetes fizetéshez kötött mérők felszerelése is segíti majd – tette hozzá. Lehel László, az Ökumenikus Segélyszervezet elnök-igazgatója hangsúlyozta, hogy a segélyszervezetnek is bizonyítania kell a profizmusát, és ezt úgy teheti meg, „ha azokhoz jut el a segítség, akik valóban rászorulnak”.