A Párizsi Udvaron veszekedik a belváros és az LMP

2014. június 14. 13:59

Az LMP szerint sehol, így a Párizsi Udvar környékén sincs keresnivalója offshore-hátterű cégeknek. A belvárosi önkormányzat szerint nem offshore céghez, hanem jó kezekbe került az ingatlan.

2014. június 14. 13:59

Az LMP az V. kerületi Párizsi Udvar értékesítését kifogásolja: Csonka Krisztián, a párt helyi elnöke szombati sajtótájékoztatóján tényként beszélt arról, hogy az ingatlant megszerző cég egy belizei offshore társaság tulajdonában volt az alapításkor, amikor már kiírták a pályázatot. A vásárlásra létrehozott cég tehát offshore hátterű volt, csak később vette át két magánszemély tulajdonos, tette hozzá. Az ellenzéki politikus alacsonynak tartja a 2,1 milliárd forintos vételárat arra hivatkozva, hogy abból még kártalanítják a vállalkozásokat, és a lakók kiköltöztetése is költséget jelent.

Azt mondta, azt szeretnék, ha a Párizsi Udvar a nemzeti vagyon részeként újulna meg, ha pedig ez nem lehetséges, akkor se váljon spekuláció áldozatává. Csonka Krisztián bírálta az önkormányzat ingatlanértékesítési gyakorlatát is, példaként említve Bécsi utcai ingatlanokat és a Veres Pálné Gimnázium épületét.

Schiffer András, az LMP társelnöke azt kifogásolta, hogy Seychelle-szigeteki, belizei cégek tűnnek fel Magyarországon. Senki nem gondolja komolyan, hogy hirtelen meg akarják rohamozni az országot az ottani befektetők, fogalmazott. Kiemelte: pártja továbbra is azt javasolja, hogy Magyarországon egyáltalán ne lehessen bejegyezni átláthatatlan tulajdonosi szerkezetű cégeket. Az LMP azt is szeretné, hogy az uniós fejlesztési források környékéről zavarják el ezeket a cégeket, állam vagy önkormányzat pedig egyáltalán ne köthessen szerződést velük. 

Az önkormányzat visszautasítja 

A belvárosi önkormányzat visszautasítja az LMP felvetését, amely szerint offshore cég nyerte volna el a Párizsi Udvar tulajdonjogát. Az V. kerület szombaton azt közölte az MTI-vel, hogy a győztes társaság Magyarországon bejegyzett projektcég, amelyben a tulajdonos magánszemélyek a jogszabályoknak megfelelően feltárták személyazonosságukat.

A Mellow Mood Group nyílt, többfordulós nemzetközi pályázaton szerezte meg az épület tulajdonjogát, a szerződést pedig a nyilvánosság előtt írták alá, közölték. Úgy tűnik, hogy az LMP-nek csak amerikai ingatlanbefektetőkkel kapcsolatban nincs kifogása, tőlük a bizonytalan eredetű anyagi támogatást is szívesen elfogadja, olvasható a közleményben. Leszögezték azt is: Sameer Hamdan és társa - a Mellow Mood Group tulajdonosaiként - húsz éve fektetnek be a Belvárosban, tucatnyi szállodát birtokolnak és üzemeltetnek, mintegy ötszáz embert foglalkoztatnak. Munkájuk legnagyobb dicsérete a Párizsi Udvar szomszédságában található kiemelt műemléképület, a Klotild Palota, amelyet példásan felújítottak és szállodaként üzemeltetnek, írták.

Juhász Géza miatt lenne az egész?

A kerület ezért személyüket és munkájukat garanciának tartja arra, hogy a sok éve romló állapotú, felújításra szoruló Párizsi Udvar megújuljon, és a Klotild Palotához vagy a Gresham-palota épületéhez hasonlóan újra Budapest büszkesége legyen, fogalmaztak. Az önkormányzat álláspontja szerint az LMP sajtótájékoztatójának valódi oka Juhász Géza személye, akivel szemben jogosulatlan pénzfelvétel miatt pert indított és első fokon megnyert az önkormányzat. Jelezték: Juhász Géza ma is a párt delegáltja egy önkormányzati cég, a Szent István tér Mélygarázs Kft. felügyelőbizottságában.

A helyhatóság közleménye szerint a kft.-től a tavalyi esztendőben 443 ezer forintot vett fel jogosulatlanul, amit nem volt hajlandó visszafizetni. Juhász Gézát ennek ellenére az LMP nem vonta vissza, nem jelölt helyette mást, sőt személyét maga Schiffer András is támogatja, írták. A közleményben arra szólítják fel Schiffer Andrást, hogy ha az LMP-nek valóban fontos a közpénzekkel való felelős bánásmód, akkor azonnal fizettesse vissza a jogosulatlanul felvett pénzt és kamatait delegáltjával.

A kerület azt is tudatta: a Párizsi Udvarnak öt éve nincs lakója, így onnan senkit nem kell kiköltöztetni. Ebből is látszik, hogy az LMP-nek hiába van delegáltja, valójában fogalmuk sincs arról, mi történik a városrészben, jegyezték meg. 

Schiffer András a sajtótájékoztatóján erre reagálva arról beszélt: nincs jogerős döntés, és szerinte senki nem vett fel pénzt jogosulatlanul.

Illusztrációnk a Suszter, szabó, baka, kém Párizsi Udvarban felvett jelenete.

Összesen 19 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
bini
2014. június 15. 09:43
Azért azt tisztázni kéne, hogy magában az offchort cég nem törvénytelen ha az ismert tulajdonosi háttérrel rendelkezik leadózik és müködése legális. Ha minden céget amelyik nem hazai befektetök által müködtettnek és cég központjuk más országban van akkor nagy bajba lenne egész globális piac. Tisztázni kell mitől minösől az offchort cég müködése szabálytalanak és nem vehetnek részt semmilyen pályázaton és nem kaphat támogatást a tevékenységéhez.
Anti Komcsi
2014. június 15. 09:32
Milyen párt az, amelyik önkormányzati képviselője csal? Felkészületlen? Az LMP seperjen először a saját házatáján, határolódjon el a bújtatottan keresztény és magyarellenes norvég alapítványtól és a félmilliós tartozással lógó képviselőjétől!
MOPO3OB
2014. június 14. 15:43
Suszter, szabó, baka, kém
Julismama2
2014. június 14. 15:10
Te is csak vergődsz az elcsépelt, unalmas paneljaiddal együtt.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!