Nonprofit közműszolgáltatót hoz létre a kormány

2014. április 08. 14:32

Németh Lászlóné elmondta, hogy megkezdi az ipari rezsicsökkentés feltételeinek megteremtését a kormány, ehhez kapcsolódva nonprofit közműszolgáltatót hoz létre, a szükséges törvényt várhatóan az év végéig elfogadja az Országgyűlés.

2014. április 08. 14:32

Nem kíván változtatni a kormány a korábban meghatározott energiapolitikán, folytatják a megkezdett munkát – mondta Németh Lászlóné. A nemzeti fejlesztési miniszter az MVM-csoport elmúlt négy évi eredményeit értékelő budapesti sajtótájékoztatón kiemelte a Főgáz kisebbségi részvénycsomagjának megvásárlását az RWE-től, illetve azt, hogy kormányzati felhatalmazással megkezdődhetnek a tárgyalások a többségi, önkormányzati részvénycsomag megvásárlásáról. Folytatódnak a tárgyalások az E.ON három gázhálózati, illetve az ügyfélszolgálati társaságának megvételéről is.

A lakossági rezsicsökkentésre emlékeztetve Németh Lászlóné kitért arra is, hogy megkezdik az ipari rezsicsökkentés feltételeinek megteremtését. Ehhez kapcsolódva nonprofit közműszolgáltatót hoz létre a kormány, a szükséges közszolgáltatási törvényt várhatóan az idei év végéig elfogadja az Országgyűlés – mondta el a miniszter, kiemelve, hogy az ipari rezsicsökkentés segíti a nemzetgazdaság versenyképességének javítását.

A hazai energiaellátás biztonságához, az energiafüggetlenséghez, valamint az ipari rezsicsökkentés feltételeinek megteremtéséhez is különösen fontos a paksi atomerőmű bővítése. Az ezzel kapcsolatos hitelszerződést is az újonnan megalakuló parlament elé terjesztik – közölte Németh Lászlóné. Megfogalmazása szerint az MVM-csoport a magyar gazdaság egyik stratégiai szereplője, amely komoly eredményeket ért el, és amelynek tevékenysége a következő időszakban is kiemelten fontos.

Az MVM Magyar Villamos Művek Zrt., illetve az MVM-csoport a korábbi veszteségforrások felszámolása után az elmúlt négy évben növekedési pályára állt. A társaság célja erős, nemzeti, regionálisan meghatározó integrált energiaipari vállalatcsoport felépítése – hangsúlyozta a sajtótájékoztatón Baji Csaba, az MVM elnök-vezérigazgatója. Baji Csaba emlékeztetett: a társaságcsoport konszolidált árbevétele 2010-ben 557 milliárd forint volt, míg tavaly már 922 milliárd. Ebben az évben 1200 milliárd forintos árbevételt várnak. Az MVM-csoport az elmúlt négy évben különböző adónemekben 520 milliárd forinttal növelte az államháztartás bevételeit – emelte ki.

A társaságcsoporton belüli tagvállalatok sikeres tevékenysége hozzájárult ahhoz, hogy összességében stabil, nagyon jó évet zárhatott az MVM-csoport 2013-ban – mutatott rá. Az elnök-vezérigazgató egyebek mellett beszélt arról, hogy a csoport tavaly működésének legnagyobb akvizícióját hajtotta végre az E.on magyarországi földgázüzletágának megvásárlásával. Az MVM-csoporton belül a földgázüzletág nyereséges, és a nemzetközi folyamatok alapján az üzletág felértékelődhet – közölte.

Baji Csaba a paksi atomerőmű bővítését az évszázad projektjének nevezte. Ezzel kapcsolatban hangsúlyozta: a kormányközi szerződésben szereplő 40 százalékos hazai beszállítói arány a teljes magyar gazdaság érdeke, elkezdték a hazai vállalkozások felkészítését.

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!

Összesen 48 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
=nessuno=
2014. április 08. 21:54
Sok hülye kommunista. A profit nem ördögtől való. Ti sem jártok ingyért dolgozni.
Kvasztics Fedor
2014. április 08. 15:29
A szabad piac energiaügyben mit hozott eddig? Csak profitot, a működtetőknek, vastagon. Aztán, amikor hóhelyzet volt, kiderült, hogy a profitból nem jutott olyan járművekre, hogy megközelítsék a kidőlt oszlopokat. Osztalék viszont volt, rendesen. A közműveket nem szabad privatizálni, a köz szolgálata ne legyen profittermelés eszköze.
Mimes
2014. április 08. 15:22
Micsoda meglepetés lesz, amikor rájönnek a nagy nonprofitizmusban, hogy adóforintokat kell önteni a közmű cégekbe (mint ahogy már most is teszik a távhő cégekkel), mert a nagy rezsicsökkentési hevületben a fenntarthatatlanság szélére sodorták a cégeket! :) Egyébként milyen jó kis nonprofit cégeink vannak már most a BKV és a MÁV személyében, nem? Ezek lesznek a példa? Adót kellett volna csökkenteni, csókolomakezüket, nem a szolgáltatások díját.
medve
2014. április 08. 15:16
Én egyetértek. Ha tudják az ipari szereplők számára csökkenteni az energia árát, az munkát teremt és növekedést hozhat. Nem lesz könnyű dolga a kormánynak: támadni fogják és jön majd a nyomás. Ez egy olyan lépés lenne, mely megerősíti bennem: jól szavaztam.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!