Az Együtt-PM véleménye szerint a paksi bővítéssel kapcsolatos államközi megállapodás „kierőszakolása a Fidesz és Orbán Viktor erkölcsi megsemmisülését jelenti” - mondta szombaton, a kormánypárt Lendvay utcai székháza előtt tartott sajtótájékoztatóján Karácsony Gergely. A választási szövetség politikusa úgy fogalmazott: Orbán Viktor miniszterelnök politikai pályája első jelentős lépéseként hazaküldte az oroszokat, 25 évvel később „politikai pályája utolsó jelentős lépéseként visszahívta őket”. A politikus hozzátette: a kormányfő egy tál lencséért, „tegyük hozzá, egy óriási nagy tál lencséért” eladott mindent, amit az elmúlt időszakban képviselt - folytatta.
Karácsony elmondta, hogy a miniszterelnök olyan országgal kötött alkut, „Magyarország gyarmatosításáról, amely nem tiszteli a jogállamot, és amely nem tiszteli a tisztességes versenyt”. Míg a kormányfő korábban arról beszélt, hogy szabadságharcot kell vívnunk, mégis egy olyan országgal kötött alkut, amelyik nem tiszteli a szabadságot – jelentette ki a politikus.