Szakmailag semmivel nem indokolható és nem fogadható el, hogy egy állami cég politikailag szelektál a médiumok között – mondta a képviselő. Kérdésre válaszolva Szél Bernadett azt mondta, a birtokukban lévő adatok a szerződött partnerek nevét, a szerződések tárgyát, időpontját és nettó összegét tartalmazzák, de miután a teljes szöveget nem kapták meg, nem tudják, hogy a megállapodások pontosan mire irányultak.
Azt viszont kézenfekvő következtetésnek nevezte, hogy az MVM éveken keresztül a kezében tarthatta a magyar médiát, ahol nem jelenhettek meg az „antiatom” témák. Az LMP arra számít, hogy ha megismerik a szerződéseket, azokból további értékes következtetéseket vonhatnak le – tette hozzá.
Schiffer András szerint az MVM Paks „brutális médiakasszájából” arra is telne, hogy egy népszavazás esetén ellehetetlenítsék a nyílt médiavitát. A népszavazásról azt is elmondta: az országgyűlési, az európai parlamenti és az önkormányzati választások miatt ebben az évben vélhetően nem hogy referendumot nem lehet tartani, de még a népszavazási aláírásgyűjtést sem lehet megkezdeni. Az LMP viszont továbbra is azt kéri, hogy a köztársasági elnök kezdeményezzen népszavazást, mert az államfő ezt megteheti – emelte ki.