Az álhírek terjesztésével a vesztünkbe rohanunk: ijesztő gyakorlat terjed a közösségi oldalakon
Négyből három hírt anélkül osztanak meg a felhasználók, hogy elolvasnák. Íme, az álhírek terjedésének pszichológiája.
A lap nem hozott olyan példányszámokat, amelyek a további működtetést indokolták volna.
Megszűnt a POSZT. De miért?
Az október 10-én megjelent 6. számot nem követik újabbak, a POSZT a jövő héttől nem kapható az újságárusoknál (úgyhogy ezt a számot a sajtótörténeti kuriózumok gyűjtőinek is ajánljuk), az előfizetőknek kiadónk természetesen visszautalja az elmaradó számokra jutó összeget.
A POSZT megszüntetéséről szóló döntést nagyon egyszerű okból kellett meghoznunk: a lap nem hozott olyan példányszámokat, amelyek a további működtetést indokolták volna. A különleges koncepciójú újság elindítása kísérlet volt, a kísérlet pedig – hiába vagyunk büszkék a lap tartalmára és megjelenésére, hiába volt rengeteg elképzelésünk a továbbiakra – az adott körülmények között nem volt sikeres.
Köszönjük minden olvasónknak az érdeklődést, köszönjük a dicsérő szavakat és a kritikákat is. Örülünk, hogy megpróbáltuk, mert a POSZT bizonyította azt a feltételezésünket, hogy a mai magyar internetes médiában kiváló írások és képek születnek, amelyek közül sok alkalmas arra is, hogy 3 percnél több időt töltsön vele az olvasó. Szomorúak vagyunk, mert a POSZT értékesítési adatai nem érték el a remélt szintet, és mert nem volt lehetőségünk arra, hogy ennek ellenére tovább finanszírozzuk a kísérletet.