A Magyar Nemzeti szerint még az ősszel módosíthatják az új fémtörvényhez kapcsolódóan a Büntető törvénykönyvet. A szigorítás gyakorlatilag terroristaként kezeli azokat a fémtolvajokat és orgazdákat, akik tevékenységükkel emberéleteket veszélyeztetnek. Az ő büntetésük a legenyhébb esetben öt év szabadságvesztés, súlyosabb esetben azonban akár húsz évig terjedő börtönbüntetés is lehet.
A szabályozás a tolvajokat segítő kereskedőkkel sem bánik kesztyűs: ők ötmilliós bírság, s engedélyük életre szóló elvételével számolhatnak.