Nemrég politikai ügy lett egy magyar nemzetes cikkből, mely szerint egy júniusi budapesti médiapiaci találkozón a Sanoma Zrt., illetve az RTL Klub vezetője felszólította a reklámozókat, hogy ne helyezzenek el hirdetéseket a jobboldali médiumokban, illetve a média „részesítse előnyben a kabinetet érintő negatív híreket”. A cégeket a kormánypárt is kérdőre vonta, de az egyedül reagáló Sanoma szerint érthetetlen a felvetés, hiszen nem is foglalkoznak a médiumaik politikával, csak szórakoztatják az olvasóikat.
A hvg.hu arra is felhívta a figyelmet: a válságban lévő, átalakuló médiapiacon a Simicska–Nyerges–Fonyó médiabirodalom évről évre gyarapodik.