Várpalota polgármestere úgy tudja, engedéllyel tartott fegyvere volt annak a férfinak, aki vasárnap reggel a városban sörétes fegyverével egy férfit megölt, egy nőt súlyosan megsebesített, majd öngyilkos lett. Talabér Márta (Fidesz-KDNP) ennek alapján valószínűsítette, hogy a tettes vadászember lehet.
A polgármester az MTI-nek azt mondta: végtelenül sajnálja a történteket, és azt, ami idáig vezetett, hogy az emberek nem tudják kezelni a konfliktushelyzeteiket és az erőszakos megoldást választják. Hozzátette, nem ismerte közelebbről az 58 éves elkövetőt, de a tapasztalata az, hogy az utóbbi időben az emberek képtelenek ügyes-bajos dolgaikat a megfelelő módon kezelni. Példaként említette, hogy egy másik szomszédvita során egy férfi napi rendszerességgel zaklatja különféle módon a szomszédját és felszólításra sem hajlandó abbahagyni, míg az egyik parkban gépzsírral kenték be a padokat.
Pap Gyula, a Veszprém Megyei Vadászkamara elnöke az MTI-nek azt mondta, a várpalotai lövöldöző nem tagja a helyi vadásztársaságnak.